Mastercard Kullanıcılarının Yüzde 40’ı Seneye Ödemeler İçin Kripto Kullanmak İstiyor

Mastercard
Mastercard

Kredi kartı devi Mastercard tarafından yapılan bir anket, on kişiden dördünün önümüzdeki yıl ödemeler için kripto para birimi kullanmayı planladığını ortaya çıkardı. 4 Mayıs’ta yayınlanan ve “Dijital Ödemelerin Tüketici İştahı Başlıyor” başlıklı ankette 18 ülkede 15.500’den fazla kişiye yapılan anket sonucu açıklandı. Ankete katılanların %40’ı gelecek yıl ödemeler için kripto kullanmayı planladığını belirtti.

Anket Y kuşağının özellikle kripto para birimleri ile uğraştığını, üçte ikiden fazlasının kripto para birimi kullanmaya bir yıl öncesine göre daha açık olduklarını gösterdi. Ek olarak, anket Y kuşağının %77’sinin kripto para birimi hakkında daha fazla şey öğrenmekle ilgilendiğini, %75’inin ise dijital varlıkları daha iyi anlarlarsa kullanacaklarını kabul ettiklerini bildirdi. Kullanıcılarının kripto para kullanmak istediğini öğrenen MasterCard’ın Baş Ürün Sorumlusu Craig Vosburg, şirketin ileriye dönük olarak kripto para birimleri de dahil olmak üzere tüm ödeme yöntemlerini etkinleştirmesi gerektiğini belirtti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikEski SEC Avukatı SEC’in Ripple Davasından Vazgeçmeyeceğini Söyledi
Sonraki İçerikSpencer Bogart: Dogecoin’in Gerçek Bir Kullanıcısı Yok

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz