Mastercard, Kullanıcılarına Kripto Hizmeti Sunacak

Mastercard
Mastercard

CNBC’ye göre Mastercard, ekosistemi içinde faaliyet gösteren bankaların artık ürünlerine kripto entegrasyonu sayesinde müşterilerine kripto hizmetleri sunabileceklerini duyurdu. Mastercard kripto entegrasyonu ile kullanıcılar çeşitli ödemeler için kripto para birimini harcayabilecek, depolayabilecek ve kullanabilecek. Mastercard, yeni işlevi gerçekleştirmek için koruyucu olarak görev yapacak olan Bakkt ile ortaklık kurdu. Entegrasyonun ardından Mastercard’ın müşterileri, alım satım dahil olmak üzere dijital varlıklarla işlem yapabilecekler.

Mastercard’ın dijital ortaklıklardan sorumlu başkan yardımcısı Sherri Haymond’a göre şirket, ortaklarına ve müşterilerine kripto hizmetlerine kolay erişim sağlamayı dört gözle bekliyor. Kripto para çerçevesinin entegrasyonu ile şirket, Bitcoin kazanmak ve harcamak isteyen ortalama Amerikalılara daha fazla maruz kalma imkanı sunuyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz