Mastercard CipherTrace Şirketini Satın Aldı

Mastercard
Mastercard

Yahoo Finance’e göre, Mastercard devi kripto endüstrisindeki genişlemesine devam ediyor. Son olarak Mastercard 900’den fazla kripto para hakkında veri sunan CipherTrace’i satın almak için bir anlaşma imzaladı. Mastercard’ın Siber ve İstihbarat Başkanı Ajay Bhalla, dijital varlıkların ticarete bazı yeni fırsatlar sunabileceğine ve gelişmekte olan ülkelere finansal katılım ve verimli ekonomik kalkınma ile yardımcı olabileceğine inanıyor. Şirket, blok zinciri şirketlerine siber güvenliklerini geliştirmek ve kripto varlıkları içeren programlar için dolandırıcılık faaliyetlerini tespit etmeye yardımcı olmak için hizmetler sunuyor.

Mastercard, CipherTrace’i satın aldıktan sonra, her iki şirket tarafından sağlanan teknoloji, yapay zeka ve siber yetenekleri harmanlayarak kartlı ödemeler ve gerçek zamanlı ödemeler için altyapısını farklılaştırabilecek. Bu, müşterilerin kripto varlıklarıyla ilgili kendi iş ürünlerini oluştururken müşterilerine daha iyi koruma sağlamalarına ve yasal talepleri takip etmelerine olanak tanır.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikİsveç Merkez Bankası BTC Yatırımcılarını Uyardı
Sonraki İçerikBlackrock: Bitcoin “Önemli Ölçüde” Yükselecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz