Mart Ayından Bu Yana Bitcoin Altına Kıyasla 3 Kat Arttı

XE gibi çeşitli grafik platformlarına göre, mart ayından bu yana Bitcoin’in fiyatı altına kıyasla üç kattan fazla arttı. 12 Mart tarihinde yaşanan piyasa çöküşünde 4 bin doların altına kadar gerileyen lider kripto para birimi şimdilerde 19 bin doların üzerine yükseldi. CEX.IO’nun genel müdürü Konstantin Anissimov, mart ayından bu yana olan Bitcoin ve altının piyasa performansını değerlendirdi. Anissimov, Bitcoin’in % 450’nin üzerinde arttığını belirtirken altının yalnızca % 50 yükseldiğini ortaya çıkardı. Bu nedenle mart ayındaki piyasa düşüşünden bu yana Bitcoin’in fiyatı altına kıyasla üç kattan fazla arttı.

Anissimov, özellikle bu büyümede koronavirüs salgınının, özellikle sonbaharda gelen ikinci dalganın etkili olduğunu açıkladı. Bununla birlikte Anissimov, Bitcoin’in özellikle son aylarda enflasyona karşı koruma aracı olarak benimsenmesinin arttığını belirtti.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz