Mark Cuban’dan Stablecoin’lere Düzenleme Çağrısı

Milyarder Mark Cuban, algoritmik stablecoin protokolü olan Iron Finance’in çökmesinin ardından endüstrinin daha fazla gözetime ihtiyacı olduğunu ifade etti. Sabah yayınladığımız haberden de hatırlayacağınız üzere Cuban merkezi olmayan borsa QuickSwap’ta TITAN için bir likidite sağlayıcısı olduğunu açıklamıştı ancak bundan kısa bir süre sonra token’in fiyatı sıfıra düştü. Iron Finance’in Titanyum (TITAN) tokeni, bir “banka operasyonunun” ardından bugün yaklaşık %100 oranında çöktü.

Bu konu ile ilgili olarak Bloomberg’e konuşan Dallas Mavericks sahibi ünlü milyarder Cuban, stablecoin’lerin düzenlenmesi için çağrıda bulundu. Cuban açıklamasında “stablecoin” terimini tanımlamanın ve teminatlandırma şartlarını belirlemenin düzenleyicilere bağlı olduğunu söyledi. Milyarder “Stablecoin’in ne olduğunu ve hangi teminatlandırmanın kabul edilebilir olduğunu tanımlayan bir düzenleme olmalıdır.” dedi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikNASCAR Sürücüsü Maaşını Bitcoin ve Litecoin Olarak Alacak
Sonraki İçerikFormula 1 Takımı McLaren NFT Platformu İçin Tezos’u Seçti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz