Mark Cuban’dan DeFi Açıklaması

Milyarder girişimci Mark Cuban, merkezi olmayan finans (DeFi) projeleri hakkında açıklamalarda bulundu. Dallas Mavericks’in sahibi ve efsanevi yatırımcısı DeFi’nin yükselişine değinerek, “Endişelenmesi gereken birçok finansal kurum var” dedi. Cuban, bankacılık sektörüne sert bir uyarda bulundu. Cuban, CNBC tarafından bildirildiği üzere, geleneksel bankacılık endüstrisine gerçek bir rakip olabilecek bu merkezi olmayan protokollerden “bankaların korkması gerektiğini” yazdı.

Cuban, bizzat yatırım yaptığı projelerin, yani Polygon ve Aave’nin altını çizdi. Cuban Aave ve bir bankayı karşılaştırarak defi protokolünün birçok avantajı olduğunu belirtti. Cuban’a göre Aave, bankacıların, binaların, ekmek kızartma makinelerinin, kasaların, nakit paranın, paranızı tutmanın, doldurmanız gereken formların, kredi notunun dahil olmadığı, tamamen otomatik, izinsiz bir platformdur. Ayrıca, merkezi teknoloji firmalarının yalnızca kar elde etmek için faaliyet gösterdiğini, merkezi olmayan kripto şirketleri için geçerli olmadığını belirtti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikHedge Fonları 2026’ya Kadar Kriptoda 312 Milyar Dolar Tutmayı Planlıyor
Sonraki İçerikİngiltere Merkez Bankası Başkanı’na Göre Kripto Para Birimleri Değersiz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz