Mark Cuban: Coinbase SEC Karşısında Daha Saldırgan Olmalı

Coinbase ve SEC
Coinbase ve SEC

Mark Cuban, Coinbase borsasının düzenleyici SEC karşısında daha agresif olması gerektiğini düşünüyor. Milyarder girişimci, ajansın Coinbase’in yaklaşan Lend programı nedeniyle dava açmakla tehdit ettiği iddia edildikten sonra kripto para borsası Coinbase’i ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na karşı “saldırıya geçmeye” çağırdı. Cuban, Coinbase CEO’su ve kurucusu Brian Armstrong’a bunun dava yoluyla bir düzenleme olduğunu belirtti. ABD’deki en büyük kripto para borsası olan Coinbase, SEC ile savaşacak kaynaklara sahip ve Armstong bir tweet dizisinde bunun mümkün olduğu sonucuna vardı, ancak işi oraya götürmemeyi tercih etti.

Coinbase’in söylediğine göre şirket, Lend ürününün onaylanmasını sağlamak için düzenleyicilerle yarım yıl boyunca toplantı yaptı ancak daha sonra SEC bu ürünün piyasa sürülmesi durumunda borsa hakkında dava açılacağını dile getirdi. İlk olarak Haziran ayında duyurulan ancak henüz piyasaya sürülmemiş olan Coinbase Lend, USDC stablecoin sahiplerine Coinbase’de tasarruflarından %4 getiri vaat eden bir ürün.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz