Major League Baseball, FTX Borsası İle Beş Yıllık Anlaşma İmzaladı

Sports Business Journal’ın 23 Haziran tarihli haberine göre Hong Kong merkezli kripto para borsası FTX, Major League Baseball (MLB) ile beş yıllık bir anlaşma imzaladı. Anlaşmaya göre MLB hakemleri artık sponsorun adıyla özel üniforma yamaları giyecek. Bu, bir kripto borsası ile profesyonel bir spor ligi arasındaki ilk ortaklık oldu. FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, yamanın borsanın markasını “doğrudan oyuna” soktuğunu belirtti. Ayrıca milyarder, hareketin aynı zamanda, düşen fiyatlara rağmen kriptonun “kalmak için burada” olduğunu göstermek için olduğunu da ekledi.

Bundan önce FTX borsası, Miami Heat’in arenasının isim haklarını 135 milyon dolara satın aldı. Buna ek olarak, Kuzey Amerika e-spor devi Team SoloMid’in (TSM) isim haklarını 210 milyon dolara satın aldı. Toplamda, FTX yarım yıl içinde sponsorluk anlaşmalarına 350 milyon doların üzerinde harcama yaptı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz