Mahkeme Telegram’ın Gram’ı Dağıtmasına İzin Vermedi

Telegram ve SEC arasındaki dava iki saatlik bir duruşmanın ardından ileri tarihe ertelendi. New York federal yargıcı mahkemede Telegram’ın yaklaşmakta olan Blockchain ağı için yerel para birimi olan Gram’ı dağıtmasına izin vermedi. Telegram, mahkemenin SEC’in talebine ilişkin kararını beklemeye devam edeceğini bildirdi.

ABD’nin New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesi’nden yargıç Kevin Castel 30 Nisan’dan önce yazılı bir karar vermesi gerektiğini söyledi. Gram için verilen Telegram satın alma anlaşmalarındaki bir maddeden dolayı ağ 30 Nisan’a kadar başlamazsa, yatırımcılar paralarını geri talep etme hakkına sahip olabilirler.

binance

Ekim ayından bu yana SEC Telegram Open Network için 1,7 milyar dolarlık token satışının yasa dışı olduğunu savundu ancak Telegram tüm bu suçlamaları reddetti. Bugün düzenlenen davada mahkeme durum SEC ile çözülene kadar ağı durdurdu.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz