Madencilik Firması 1.000 Adet Yeni Nesil Cihaz Aldığını Duyurdu

Kripto madencilik firması Riot, 12 Aralık tarihinde 1.000 yeni nesil Bitmain S17 Pro Prominer cihazını satın aldığını duyurdu. Bu cihazlar şimdiye kadar Riot tarafından kullanılan S9 Antminer cihazlarına kıyasla yaklaşık %50 daha fazla donanım gücü verimliliği sağlıyor.

Firmanın yeni satın aldığı özel entegre devre (ASIC) madencilik cihazlarıyla birlikte, geçen seneye oranla 2020’de kar marjının artması bekleniyor. Ek olarak, Riot firması Aralık ayı başında 3.000 adet ürün satın almasıyla da gündeme gelmişti.

binance

Bitcoin’de yaklaşan madenci yarılanma süreci öncesi hala hashrate’ler oldukça yüksek seviyelerde. Bu da madencilerin fiyatlardaki düşüşe rağmen yarılan öncesinde mümkün olduğunca Bitcoin elde etmek istediğini bizlere gösteriyor.

Bilindiğiz üzere Mayıs ayında Bitcoin’de gerçekleşecek madenci ödül yarılanmasıyla beraber blok başı madencilerin kazandığı ödül 12,5’den 6,25 inmiş olacak.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz