Litecoin MimbleWimble Geliştirmesi İle İlgili Yeni Bilgiler Yayınlandı

Litecoin’in (LTC) geliştiricisi David Burkett, Litecoin ağı için tasarlanan MimbleWimble gizlilik protokolü ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ayrıca Burkett testnet lansmanının ilk tarihini açıkladı.

Burkett yaptığı açıklamada MimbleWimble gizlilik protokolünün Şubat ayındaki ilerlemesini paylaştı. Burkett’e göre MimbleWimble’ın etkileşimli olmayan işlemlerin tasarımını yeniden gözden geçirildi ve yeni tasarım GitHub’da Litecoin İyileştirme Teklifi (LIP) 0004 olarak mevcut. Ayrıca, Burkett işlem doğrulama özellikleri üzerinde çalıştığını açıkladı.

binance

Bununla birlikte şimdiye kadar hiçbir tarih paylaşılmayan MimbleWimble güncellemesi ile ilgili ilk kez bir tarih paylaşıldı. Burkett Litecoin’in MimbleWimble protokolünün test ağı sürümünün 2020 yazının sonuna kadar teslim edileceğini duyurdu. Sürüm, eşler arası mesajlaşma, işlem havuzu ve senkronizasyonun ilk sürümü olan tüm blok ve işlem doğrulama kurallarını gösterecek.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz