Litecoin Gizlilik Entegrasyonu İçin 12.000 Dolar Topladı

Litecoin Foundation; LTC‘ye işlem gizliliği özelliği katacak olan MimbleWimble güncellemesinin yapılabilmesi için bir bağış kampanyası başlatmıştı.

Bu geliştirme için 2020 başından itibaren 138 Litecoin (LTC) ve 0,03 Bitcoin (BTC) toplandığı duyuruldu. Yani kabaca 12.000 dolar bağış toplanabildi. Litecoin kurucusu Charlie Lee; ne kadar bağış toplanırsa bir o kadar da kendi cebinden bağış toplayacağını duyurmuştu yani toplanan miktar 24.000 dolar olarak düşünülebilir.

binance

Charlie Lee tarafından daha önceden MimbleWimble güncellemesinin yazılımcı David Burkett tarafından, haftada 30 saat çalışarak yapılacağını ve Burkett’in aylık maaşının 6000 dolar olduğu söylenmişti. Yeni yıl öncesi toplanan cüzi yardımlarla birlikte yazılımcının 5 aylık ücreti toplanabilmiş oldu. Toplanan miktar şimdilik yeterli gözükse de Litecoin komünitesinin kampanyaya bu kadar ilgisiz kalması LTC’nin eski parlak günlerinden uzak olduğunu gösterdi.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz