Lightning Network’te Güvenlik Açığı Bulundu

Norveç ve Lüksemburg’daki araştırmacılar Lightning Network ile ilgili bir rapor yayınladılar. Bu rapora göre, Lightning Network üzerinde mevduat miktarını ortaya çıkaran bir güvenlik açığı tespit edildi. Bilindiği üzere Lightning Network, Bitcoin ağındaki işlem hızını arttırmak ve maliyeti düşürmek için geliştirilmekte. Bu özellikleri başarıyla yerine getirecek olsa da Lightning Network’ün güvenlik konusunda büyük eksikleri olduğu şüphesi oldukça önemli.

Norveç ve Lüksemburg’daki üniversitelerden dört araştırmacı, Lightning Network’ü test etmek için ağa küçük bir saldırı gerçekleştirdi ve bu saldırının detaylarını bir raporda yayınladı. Araştırmacılar yayınlanan raporda Lightning Network ağındaki mevduatlara ait verilere eriştiklerini ve Bitcoin tutarlarını keşfettiklerini açıkladılar. Aynı zamanda raporu hazırlayan ekip bu gibi güvenlik açıklarına potansiyel çözümler önerdiler.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz