Kuzey Koreli Hackerlar 1.3 Milyar Dolar Değerinde Kripto Para Çaldı

Kuzey Koreli hackerlar 1.3 milyar dolarlık kripto para ve nakit çaldı. ABD Adalet Bakanlığı tarafından 17 Şubat’ta yayınlanan açıklamaya göre, üç Kuzey Koreli hacker 1.3 milyar dolar değerinde kripto para ve nakit çalmakla suçlandı. Hackerların Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti askeri istihbarat teşkilatının bir parçası oldukları ortaya çıktı.

Hackerlar hırsızlığın yanı sıra, kripto para birimi uygulamaları ve hatta Marine Chain Token adlı sahte bir blockchain platformu geliştirmekle suçlandı. Adalet Bakanlığından Başsavcı Yardımcısı John C. Demers, “Bugünün iddianamesinde ortaya konulduğu üzere, silah yerine klavyeler kullanan, para çuvalları yerine dijital kripto para cüzdanlarını çalan Kuzey Koreli ajanlar dünyanın önde gelen banka soyguncularıdır” dedi. İddianamede belirtilen hackerlar, hüküm giymeleri halinde 35 yıl hapis cezasına çarptırılacak.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz