Kurumsal Kripto Yatırımcılarının Yüzde 40’ı Daha Fazla Satın Almak İstiyor

Londra merkezli kripto fonu Nickel Digital Asset Management tarafından yürütülen bir ankete göre, kurumsal kripto yatırımcılarının %40’ı çok daha fazla kripto para birimi satın almak istiyor. Anket riskten korunma fonu yöneticilerinin, varlık yöneticilerinin ve halihazırda kripto varlıkları olan kurumsal yatırımcıların varlıklarını artırma niyetinde olduğunu gösterdi. Ankete katılan 100 yatırımcı ve varlık yöneticisinin %82’si 2023 yılına kadar dijital varlıkları daha da benimsemek istediklerini ifade etti.

Mayıs ve Haziran aylarında çevrimiçi olarak yürütülen araştırma, ABD, İngiltere, Fransa, Almanya ve BAE’yi kapsayan kripto varlıklarına önceden yatırım yapmış 50 varlık yöneticisi ve 50 kurumsal yatırımcıyla anket yaptı. Katılımcıların %58’i dijital varlıklara daha fazla yatırım yapmanın birincil nedeninin, uzun vadeli sermaye büyümesi beklentileri olduğunu ortaya koydu. Büyük pazar düşüşüne rağmen, BTC bu yıl şimdiye kadar %18 kazandı ve Ethereum 1 Ocak’tan bu yana %215 gibi büyük bir artış gösterdi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikBinance SEPA Ödemelerini Askıya Aldı
Sonraki İçerikJed McCaleb, Ripple’dan 291.5 Milyon XRP Aldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz