Kurumsal Bitcoin Talebinde Büyük Bir Artış Yaşandı

Arcane Research’ten alınan veriler, Bakkt Bitcoin borsasının 20 Eylül’den 20 Ekim’e kadar rekor bir ay daha yaşadığını gösterdi. Bu veriler son aylarda halka açık şirketlerden Bitcoin (BTC) için kurumsal talepte gözle görülür bir artış yaşandığını ortaya çıkardı. Arcane Research verileri geçtiğimiz aya kıyasla Bakkt vadeli sözleşmelerdeki önemli artışın, kurumsal Bitcoin talebi ile gerçekleşebileceğini belirtti.

Özellikle Square ve MicroStrategy gibi önemli şirketlerin son zamanarda Bitcoin’e yatırım yapması, birçok kurumu Bitcoin’e talep göstermesine sebep oldu. Bu nedenle dijital varlık ödeme platformu ve türev borsası olan Bakkt, Bitcoin vadeli işlemler piyasasının hacminin artmasını, kurumsal Bitcoin talebinde artış yaşanmasına bağladı. Ayrıca CME, LMAX Digital ve Bakkt hacimleri, şimdilerde kurumsal Bitcoin pazarının hızla büyüdüğünü belirtti.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz