Kripto Paralardaki İşlem Sayısı 3.1 Milyara Ulaştı!

Lider kripto para birimi Bitcoin’in aktif hale geldiği 2009 yılından bu yana kripto para ağlarındaki işlem sayısı giderek arttı ve bu yıl itibariyle 3.1 milyar adede kadar ulaştı. Elbette bu işlemler içersinde çok farklı değerlerde transflerler gerçekleştirildi ancak bu kadar yüksek sayıya ulaşılması kripto paraların kabulü açısından oldukça önemli bir gelişme.

Her ne kadar bu işlem sayılarındaki artış fiyatlarla tam oranda bire bir gitmese de; Yine de dikkat çekici oranda bir benzerlik de göze çarpıyor. Yani bir paradaki işlem oranı arttıkça fiyatın da yükselmesi temel bir beklenti olarak karşımıza çıkıyor.

binance

Geçen yılki işlem sayısı performanslarına baktığımızda Bitcoin haricinde dikkat çeken altcoinler arasında EOS; Bitcoin Cash ve Bitcoin SV olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca Litecoin ve DASH gibi Marketcap’de uzun süredir bulunan altcoinler de geçtiğimiz yıl içersinde işlem sayılarını arttırdılar.

 


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz