Kripto Para Piyasaları 1.9 Trilyon Doları Kırdı

Kripto para
Kripto para

Toplam kripto para piyasası değeri, Mayıs ayından bu yana ilk kez 1,9 trilyon doları kırdı. Kripto piyasaları, son 21 gün içinde 700 milyar dolar veya %58 artış göstererek kayda değer bir artış kaydetti. Kripto para piyasası, Ağustos ayı başında neredeyse 2 trilyon dolara yaklaştı. Kripto veri toplayıcı CoinGecko’nun verilerine göre, toplam kripto piyasası değeri 9 Ağustos’ta 1,9 trilyon doları kırarak 18 Mayıs’tan bu yana ilk kez bu seviyeye geri döndü. 19 Temmuz’dan itibaren kripto para piyasaları kayda değer bir artış kaydetti ve piyasa değeri yaklaşık 700 milyar dolar arttı.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi büyük kripto para birimleri, piyasa değeri açısından Mayıs ortası seviyelerini yeniden test etti. CoinGecko’ya göre, Bitcoin’in piyasa değeri Pazartesi günü 860 milyar doların üzerine çıkarak 16 Mayıs’tan bu yana ilk kez bu kadar yükseldi. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, Temmuz ayındaki ayı piyasasından bu yana daha fazla kazanç elde etti ve 20 Temmuz’daki 204 milyar dolardan Pazartesi günü 369 milyar dolara yaklaşık %81 artış gösterdi.

binance
kripto para
Toplam kripto para piyasası değeri 90 günlük grafik

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz