Kripto Para Borsasının Bitcoin Reklamı İngiltere’deki Toplu Taşımalarda Yasaklandı

Birleşik Krallık Reklam Standartları Kurumu (ASA), kripto para borsası Luno’nun büyük ölçekli Bitcoin reklam kampanyasını Londra’nın toplu taşıma sisteminden kaldırmaya zorladı. ASA, bu reklamların sorumsuz ve yanıltıcı olduğunu belirtti. Luno’nun geçen Aralık ayında başlattığı “Yeraltında Bitcoin görüyorsanız, satın alma zamanı” sloganlı Bitcoin reklamı yanıltıcı bulundu.

The Guardian’ın bugün yayınlanan raporuna göre, ASA Luno’nun kampanyasıyla ilgili dört şikayet aldı. Taraflar, kampanyanın deneyimsiz yatırımcılardan yararlanarak kripto para birimlerine yatırım yapmakla ilgili riskleri atladığını iddia etti. Düzenleyici ayrıca Luno’nun reklamlarıyla finans dünyasına aşina olmayan insanları hedef aldığını açıkladı. Dahası, borsanın “satın alma zamanı” sloganı iddia edildiği gibi Bitcoin yatırımının basit ve erişilebilir olduğu izlenimini verdiğini belirtti. Kararın ardından Luno, gelecekteki kampanyalarına “uygun bir risk uyarısı” ekleyeceğini söyledi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz