Kripto Milyarderleri Servetlerinin Büyük Bir Kısmını Kaybetti

Kripto milyarderleri, geçen hafta kripto piyasasındaki düşüş sırasında net değerlerinin büyük bir kısmını kaybetti. Yakın tarihli bir Forbes makalesine göre, birkaç kripto milyarderi, son dokuz günde net değerlerinin toplam 15 milyar dolarından fazlasını kaybetti. Ripple CEO’su Chris Larsen ile birlikte Brad Garlinghouse, dokuz günde net değerinin %19’unu kaybetti. 6,9 milyar dolardan 5,6 milyar dolara indi. Ripple’ın eski CTO’su ve Stellar’ın kurucusu Jed McCaleb ise net değerinin %27’sini kaybetti ve net değeri 6 milyar dolardan 4.4 milyar dolara düştü.

Forbes, son on günlük düşüşte en büyük hasarı yaşayan kişinin MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor olduğunu belirtti. 10 Mayıs – 19 Mayıs arasındaki dönemde, Saylor’un net değeri, Bitcoin ve MicroStrategy hisselerinde 3,3 milyar dolardan %45’lik bir düşüşle 1,8 milyar dolara düştü. Ayrıca Bitcoin destekçisi Tim Draper servetinin %39’unu ve Gemini borsasının sahibi Winklevoss ikizleri Cameron ve Tyler %24’ünü kaybetti. Bu listede hiçbir şey kaybetmeyen tek isim Binance CEO’su CZ oldu. Forbes’a göre, CZ’nin net değeri 10 Mayıs – 19 Mayıs arasında 1,9 milyar dolar olarak kaldı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz