Kripto Madenciliği Vietnam’da Arttı

Vietnam’da kripto madenciliği talebi Bitcoin rallisinin ortasında yükseldi. Vietnam’daki kripto para madenciliği piyasasının, Bitcoin’in (BTC) Mayıs ayından bu yana ilk kez 51.000 doların üzerine çıktığı yenilenen kripto rallisinin ortasında canlandı. Yerel haber ajansı VnExpress’in Pazartesi günü bildirdiğine göre, Vietnam’da kripto madenciliği platformlarında önemli bir artış kaydedildi. Ho Chi Minh Şehri genelinde kripto para madencileri satan bir zincir mağazanın sahibi Quang Thuan, şirketin satışlarının Eylül ayı başlarında bir önceki aya göre üç katına çıktığını söyledi. Ayrıca yerel kripto madenciliği meraklısı Ngoc Van’a göre, artan talep kripto madencilerinin fiyatlarında kayda değer bir büyümeyi tetikledi çünkü madencilik ürünlerinin fiyatları geçtiğimiz aydan bu yana yükseldi.

Vietnam hükümeti, Maliye Bakanlığı’nın bu yılın başlarında halkı kriptonun ülkede düzenlenmemiş olduğu konusunda uyarmasıyla kripto para birimi endüstrisi hakkında şüpheci bir duruş sergiledi. Hükümetin tereddüt etmesine rağmen, Vietnam Ağustos ayında diğer 26 ülke arasında en yüksek kripto para benimseme oranına sahipti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikCardano Havuzlarının Yüzde 64’ü Güncellemeye Hazır
Sonraki İçerikAlman Varlık Yöneticisi Çeşitli Fonlara BTC Ekleyecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz