Kripto Kullanıcıları Ocak Ayından Bu Yana İki Katına Çıktı

Yeni bir rapora göre, kripto para biriminin benimsenmesi, bu yıl küresel kripto popülasyonunun Ocak ayından bu yana ikiye katlanmasıyla hızlı bir büyüme gördü. Büyük dijital varlık şirketi Crypto.com’un bugün yayınladığı rapor, dünya çapındaki kripto kullanıcılarının sayısının Ocak ayında 100 milyondan iki kattan fazla artarak Haziran ayında 221 milyona çıktığını ortaya çıkardı. Firma, kripto popülasyonunun Şubat ayındaki 106 milyondan Mayıs ayında 203 milyona neredeyse iki katına çıkmasının sadece dört ay sürdüğünü ifade etti.

Çalışma ayrıca, bu yıl kripto kullanıcılarındaki büyük bir artışın, Bitcoin (BTC) dışındaki altcoinlerin popülaritesinde kayda değer bir büyümenin beraberinde geldiğini gösterdi. Crypto.com’un bulgularına göre, Elon Musk’ın çevresel zarar verdiği gerekçesiyle BTC madenciliğini eleştirmesinin ortasında Dogecoin (DOGE) ve Shiba Token (SHIB) gibi altcoinler yeni kullanıcıların dikkatini çekti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz