Kripto Anne: BitMEX Suçlamaları Diğer Kripto Borsalarına Bir Uyarı Olmalı

ABD Kıymetler ve Borsa Komisyonu Üyesi Hester Peirce, BitMEX suçlamalarının diğer kripto para borsaları için bir uyarı olması gerektiğini belirtti. “Kripto Anne” olarak da bilinen Peirce, geçtiğimiz gün düzenlenen podcast yayınında ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından BitMEX’e yöneltilen son suçlamaların uluslararası kripto endüstrisini harekete geçirdiğini söyledi. Bununla birlikte Peirce, küresel borsaların ABD kara para aklamayı önleme (AML) ve know your customer (KYC) düzenlemelerini yapmalarını tavsiye etti.

Bilindiği üzere ekim ayının başında CFTC, AML düzenlemelerini ihlal ettikleri için BitMEX ve üç yöneticisine karşı bir sivil yaptırım davası açtı. Buna ek olarak DOJ, Banka Gizlilik Yasasını ihlal ettiği gerekçesiyle kurucusu Arthur Hayes de dahil olmak üzere dört yönetici hakkında suç duyurusunda bulundu.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz