Kraken Borsası Bitcoin Ödül Yarılanması Raporunu Yayınladı

Önde gelen kripto para borsalarından biri olan Kraken, yaklaşan Bitcoin (BTC) ödül yarılanması ile ilgili en son raporunu yayınladı. Kraken BTC fiyatının 9.300 dolar seviyesinde kalması durumunda Mayıs ayında arzın % 50 oranında azalması nedeniyle, küresel madencilik gelirlerinin yıllık 3 milyar dolar azalacağını belirtti. Bitcoin Blockchain’inde kodlanmış en önemli olayın zaten fiyatlandırıldığını varsaymak mantıklı olsa da, tarih bunun böyle olmayabileceğini gösteriyor.

Kraken borsası Bitcoin’in bir önceki boğa koşusu sırasında % 9.000’den fazla değer kazandığını belirtti. Bitcoin ödül yarılanmasından 18 ay sonra tüm zamanların en yüksek seviyesine 19.499 dolar seviyesine ulaştı. Bu yarılanma ardından Bitcoin’in enflasyon oranı yüzde 1.8 azaltılacak ve bu da çoğu merkez bankası tarafından kabul edilen % 2 hedefinden daha düşük olacak. Bu nedenle Kraken borsası Mayıs ayında gerçekleşecek ödül yarılanmasının diğerlerinden çok daha önemli olduğunu belirtti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz