Koronavirüs’ü Bitcoin Madenciliğini Etkilemeye Başladı

kripto madenciliği
kripto madenciliği

Çin’deki Coronavirus salgını nedeniyle hükumet durumu kontrol altında tutmak için bir dizi önlem aldı. Ülke çapındaki kripto madenciliği yapan işletmeler de bu salgından etkileniyor. Yapılan karantina nedeniyle insanlar oldukları yerde kalıyorlar ve işlerine geri dönemiyorlar.

Özellikle bir maden çiftliği salgın sırasında kapanmaya zorlanıyor. BTC.top CEO’su Jiang Zhuoer’ın Weibo ‘daki 4 Şubat’ta paylaştığı mesajına göre, Çin’de uzak bir bölgede bulunan kripto madenciliği yapan çiftliklerden birisinde madencilik makineleri kapatılmak zorunda kaldı. Zhuoer’ ‘ın mesajına göre firmaya şu an işe geri dönmesi için izin verilmiyor.

binance

Bu arada, Çin’deki Bitcoin madencilik makine şirketleri satış sonrası gönderim hizmetlerini geciktiriyor. Virüsün patlak vermesi nedeniyle Bitmain, Canaan ve MicroBT gibi şirketler, web sitelerinde satış sonrası hizmetlerinde 10 Şubat’a kadar gecikmeler olabileceğini duyurdular. Bazı kripto yorumcuları bunun ciddi bir fiyat hareketini tetikleyebileceğini düşünüyor.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz