Korona Virüsü Çin’in Dijital Yuan’ını Geliştirmesine Engel

Korona virüs salgını Çin’in merkez bankası dijital para birimi (CBDC) projesinin ilerlemesini geciktirmeye başladı. Global Times’a göre, ölümcül korona virüs salgını, Çin’in önerilen merkez bankası dijital para birimi üzerindeki çalışma hızını yavaşlatıyor. Çin Halk Bankası (PBC) dahil olmak üzere devlet kurumlarında korona virüs salgını nedeniyle işlerin yavaşlamasına neden oldu.

Aralık ayında Çin’in Wuhan kentindeki salgınından bu yana, hükümet ülkenin büyük bölümlerini karantinaya almaya zorlandı ve 780 milyondan fazla insan seyahat kısıtlamaları altına girdi. Bu önlemler, salgının başlamasından bu yana kapatılan ofis işletmeleri ile işçi sınıfını etkilemektedir.

binance

Viral salgının neden olduğu gecikmelere rağmen, CBDC’nin gelişimine yakın kaynaklar yetkililerin proje planlarını ilerletme niyetinde olduklarını söylüyor. 80’den fazla patent başvurusunda bulunan PBOC, CBDC için pilot testin 2020’nin sonundan önce gerçekleşeceğini açıkladı.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz