Kore Merkez Bankası CBDC Oluşturmaya Gerek Duymuyor

Kore Bankası, Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) oluşturmaya gerek duymadığını açıkladı. Güney Kore’de kripto para birimi projeleri çoğunlukta olmasına rağmen, ülkenin merkez bankası CBDC’lere yönelme konusunda şüpheci.Bununla birlikte Kore Bankası dijital varlıkları ve CBDC’lerin potansiyelini araştırmaya devam edeceğini bildirdi. Hatta The News Asia tarafından bildirildiğine göre banka yakın zamanda özel bir araştırma departmanı açtı. Bu hareketi ile Kore Bankası diğer merkez bankaları gibi Blockchain tabanlı varlıkların potansiyelini araştırma trendine katılmış oldu.

Ancak yetkili Eun Han, Kore’nin zaten sağlam bir elektronik ödeme sistemine sahip olduğunu ve CBDC’lere acil bir ihtiyaç olmadığını paylaştı. Dolaylı olarak, Han aslında Kore’nin dijital varlık ödemeleri ihtiyacının özel şirketler tarafından sağlandığını belirtti. Han’ın açıklamaları ile birlikte Kore Bankası’nın yeni bir varlık türü sunacağı yönündeki spekülasyonlar da ortadan kalkmış oldu.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz