Keiser’e Göre Bitcoin Hash Oranının Yükselişi Fork’ları İçin “Ölüm Çanı”

Ünlü sunucu ve büyük bir Bitcoin destekleyicisi Max Keiser, Bitcoin’in (BTC) hızla yükselen hash oranının iki büyük fork’u olan Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin SV (BSV) için olumsuz etkiler yaratabileceğini belirtti. Twitter hesabından açıklama yapan Keiser, Bitcoin’in hash oranının yeni bir zirveye ulaşmasının BCH ve BSV için bir ölüm çanı olduğunu iddia etti. Bununla birlikte Keiser, yükselen Bitcoin hash oranının,  fiat para biriminin varlığını ortadan kaldıracak protokol tarafından iktidar için durdurulamaz bir hırs olduğunu gösterdiğine inanıyor.

Bitcoin’in yedi günlük ortalama hashrate’i kısa süre önce tüm zamanların en yüksek değeri olan 135 EH / s’ye ulaştı. Sadece bir ayda yüzde sekizden fazla arttı. Hash oranı ne kadar yüksekse, ağ potansiyel saldırılara karşı o kadar dayanıklı hale gelir. Bu nedenle Bitcoin fork’ları BCH ve BSV Bitcoin’in hash oranı için rekabet ediyor. Hash rekabeti arttıkça madenciler BCH ve BSV gibi paralarda harcadıkları hash gücünü BTC tarafına kaydırmak zorunda kalıyor.
Bu arada, BCH / BTC çifti son zamanlarda bir kez daha tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştı.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz