Kazakistan Bitcoin Madencileri İçin Ek Vergi Getiriyor

Kazakistan kripto para madenciliği için giderek daha popüler hale gelirken, ülkenin cumhurbaşkanı kripto madencileri için ekstra vergi getiren yeni bir yasa imzaladı. Kazakistan Cumhurbaşkanı Kassym-Jomart Tokayev geçtiğimiz günlerde ülkede faaliyet gösteren kripto madencileri tarafından kullanılan enerji için ek vergi ücreti getiren yeni bir yasayı imzaladı. Yeni ücretler Ocak 2022’den itibaren kripto madencileri tarafından kullanılan enerji için geçerli olacak. Ekonomik reform ve bölgesel kalkınma komitesi başkanı Albert Rau, yeni mevzuatın temel amacının kripto madenciliği endüstrisini düzenlemek olduğunu söyledi.

Çin hükümetinin Bitcoin madencilerine yaptığı baskının ardından Kazakistan son zamanlarda kripto para madenciliği için önemli bir yer haline geldi. Cambridge Bitcoin Elektrik Tüketim Endeksi verilerine göre Kazakistan, Çin, Amerika Birleşik Devletleri ve Rusya’dan sonra toplam Bitcoin hash oranı payı açısından dünyanın dördüncü büyük ülkesidir.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz