Katarlı Milyarderden Facebook’a Kripto Dolandırıcılığı Davası

Katar ünlü işadamı Wissam Al Mana, fotoğrafını reklam amaçlı kullanan bir kripto para dolandırıcılığına izin veren sosyal medya devi Facebook’u dava etti. The Times’ın raporuna göre Al Mana, Dublin Yüksek Mahkemesi’nde görülen davada Facebook’a karşı ihtar aldırdı.

Net değeri 1 milyar doları aşan Al Mana, Orta Doğu’daki en etkili finans dünyası insanlardan biri olarak kabul ediliyor. Pop yıldızı Janet Jackson’ın eski kocası olması ile tanınan Al Mana oldukça esrarengiz bir yaşam tarzı sürdürüyor. İş adamı nadiren basınla iletişime geçiyor ve kendisinin resmi bir sosyal medya hesabı yok. Bu durum onu kripto dolandırıcılarına karşı savunmasız bir hedef haline getiriyor, çünkü iddiaları yalanlayacak bir sosyal medya hesabı kullanmıyor.

binance

Ayrıca Al Mana, sahte kripto reklamları nedeniyle Facebook’u mahkemeye götüren ilk milyarder de değil. Daha önceleri Dutch TV’den John de Mol  600 milyar dolarlık şirkete dava açarak kazanmıştı.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz