Kanada’nın Bitcoin ETF’si Büyümeye Devam Ediyor

Bitcoin ETF
Bitcoin ETF

Glassnode analiz ekibi tarafından sağlanan iki grafik, geçtiğimiz hafta Kanada merkezli Purpose Bitcoin borsa yatırım fonuna (ETF) girişlerinin büyük bir düşüşün ardından yeniden yükselmeye başladığını gösterdi ve bu da bireysel yatırımcıların Bitcoin’e olan ilgisinin arttığı anlamına geliyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz hafta boyunca Bitcoin ve kripto para borsaları büyük bir çöküş yaşadı. Bitcoin iki kez 40 bin dolar seviyesinin altına geriledi ve bu 660 milyon dolarlık Purpose Bitcoin ETF fonunu etkiledi.

Glassnode grafiği, bu süre zarfında ETF akışlarının büyük düşüşler sergilediğini gösterdi ancak şimdilerde yeniden yükselişe geçti. Purpose Bitcoin ETF, bu hafta 35,2 milyon dolarlık BTC girişinin ardından yeniden büyümeye başladı. Geçtiğimiz haftadan bu yana ETF fonunda 35 milyon dolara denk gelen 898 Bitcoin girişi kaydedildi. Grafiği Twitter sayfasında yorumlayan Moskovski Capital CIO’su, bireysel yatırımcıların lider kripto para birimine yeniden ilgi göstermeye başladığını belirtti.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz