Justin Sun Pablo Picasso ve Andy Warhol Eserlerine 22 Milyon Dolar Ödedi

Justin Sun Pablo Picasso ve Andy Warhol’un önemli sanat eserlerini satın alarak NFT’ye çevirmeyi planlıyor. Tron CEO’su Justin Sun, geçtiğimiz günlerde başlattığı JUST NFT fonu için önemli sanat eserleri satın aldı. Sun, Pablo Picasso’nun “Femme nue couchée au collier” ve Andy Warhol’un “Three Self-Portraits” için toplamda 22 milyon dolar ödedi. Önceki satın alımlarla birleştirildiğinde, Sun’ın sanat eserleri için ödediği toplam miktar 30 milyon doları aştı.

Bu büyük satış, Londra’da Christie’s tarafından düzenlenen 20. Yüzyıl Sanat Gecesi etkinliğinde gerçekleşti. Bu müzayedenin JUST NFT fonu için önemli bir mihenk taşı olduğunu ifade eden Sun, fona birçok sanat eseri daha ekleyeceklerini belirtti. Justin Sun ve Tron Vakfı tarafından sağlanan yeni fonun NFT ticaretini tamamen yeni bir seviyeye getirerek geleneksel ve dijital sanat arasında bir köprü oluşturması hedefleniyor.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz