JPMorgan Uzmanlarından Bitcoin Açıklaması

Birden fazla JPMorgan Chase uzmanı, Bitcoin’in mevcut fiyatını diğer emtialarla karşılaştırdı ve varlığın ileride satış baskısı görebileceğini belirtti. En son yayınlanan makaleye göre, JPMorgan stratejistleri, Bitcoin’i etkili bir şekilde bir emtia olarak ele alıp marjinal üretim maliyetine bakarak içsel bir değer hesapladılar. Bununla birlikte JPMorgan uzmanları vadeli işlemlere dayalı bir göstergeye göre Bitcoin’in yükseliş pozisyonlarının düşüş pozisyonlarından daha fazla olduğuna dikkat çekti.

Ayrıca uzmanlar Paul Tudor Jones, MicroStrategy ve Square gibi son bir senede Bitcoin’i benimseyen ana akım finans devlerinin satın alma baskısına sebep olabileceğini belirtti. Bitcoin, son yıllarda bir emtia olarak ana akımda ün kazandı ve katılımcılar genellikle varlığı dijital altın olarak karşılaştırdı. Geleneksel analistlerin Bitcoin’i bir emtia olarak görmeye başlaması, varlığın ana akım yörüngesinin devam ettiğini gösterdi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz