JPMorgan: Ethereum NFT Tacını Solana’ya Kaptıracak

Solana
Solana

JPMorgan’dan Nikolaos Panigirtzoglou, Ethereum’un NFT alanındaki rakiplerine pazar payını kaybetmeye devam edeceğine inanıyor. JPMorgan analisti Nikolaos Panigirtzoglou, son araştırma notunda düşüş eğilimindeki Ethereum çağrısını ikiye katladı ve NFT sektöründeki azalan hakimiyetinin Ethereum (ETH) tokeninin fiyatını olumsuz etkileyebileceğini iddia etti. ETH, Kasım ayındaki zirvesi olan 4.878 dolardan %35.55 düştü.

Analist, blok zincirinin NFT pazarındaki hakimiyetinin %80’e düştüğünü kaydetti. Ethereum’un NFT pazarındaki hakimiyetini kaybetmesiyle rakibi Solana (SOL) ön plana çıktı. Bununla birlikte JPMorgan analisti NFT payının kaybı 2022’de daha sürdürülebilir görünmeye başlarsa, bu Ethereum’un değerlemesi için daha büyük bir sorun haline geleceğini düşünüyor. Ayrıca Panigirtzoglou, Ether’in merkezi olmayan finans ve NFT’ler gibi hızlı büyüyen pazar sektörlerinde hakimiyetini korumak için yeterince hızlı ölçeklenemeyeceğini belirtti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz