JPMorgan: Ethereum Düşüşe Geçebilir

Ethereum (ETH)
Ethereum (ETH)

JPMorgan’a göre, Ethereum’un DeFi alanındaki hakimiyeti günleri yakında sona erebilir ve bu da ikinci en büyük kripto para biriminin değer kaybetmesine neden olabilir. Yakın tarihli bir araştırma notunda, JPMorgan Chase analisti Nikolaos Panigirtzoglou, Ethereum’un merkezi olmayan finans sektöründeki hakimiyetini kaybetmeye devam edeceğini öngördü. Ethereum’un merkezi olmayan finans pazarındaki payı geçtiğimiz yıl boyunca istikrarlı bir şekilde küçüldü. DefiLlama tarafından sağlanan verilere göre, Ethereum hakimiyeti geçen Ocak ayında %97’den fazlaydı, ancak DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değerdeki payı, Terra, Binance Smart Chain gibi rakiplerin hızlı büyümesi nedeniyle şimdi sadece %63’e düştü.

Geçtiğimiz yıl fiyatı %396 yükselen Ether tokeni için 2021 önemli bir yıldı. Ancak JPMorgan, ağ şiddetli rekabet görmeye devam ederken, ikinci en büyük kripto para biriminin 2022’de düşüş eğilimine girebileceğini tahmin ediyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz