JPMorgan CEO’su: Kullanıcılarımız Bitcoin İle Yakından İlgileniyor

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC)

The Wall Street Journal’ın CEO Konseyi zirvesinde, Amerika’nın en büyük bankası JPMorgan Chase’in CEO’su Jamie Dimon, kullanıcılarının lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ile ilgilendiklerini ifade etti. Bununla birlikte Dimon, bankasının en büyük kripto para birimini benimsemesine rağmen, JPMorgan kullanıcılarının paralarıyla ne yapacaklarını söyleyemem diyerek, Bitcoin’i reddetmeye devam etti.

Dimon, teknolojinin ana kullanım durumuyla ilgilenmediğini yinelerken, Blockchain teknolojisini destekleyici sözler söyledi. Dimon yaptığı açıklamada bir Bitcoin destekçisi olmadığını ifade etti. Ancak CEO birkaç sene öncesine kıyasla Bitcoin ve kripto para biirmlerine çok daha ılımlı bakıyor. Geçtiğimiz sene Bitcoin’i benimseyen JP Morgan bankası, kısa süre önce de bir Bitcoin fonu oluşturacağını dile getirdi. Bu arada Dimon, “muazzam” niceliksel genişleme nedeniyle enflasyon olacağını iddia ederek, Merkez Bankası’nın faiz oranlarını artırmaktan başka seçeneği kalmayacağını öngördü.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikCoinbase İle Ortaklık Kuran Sotheby’s Bitcoin ve Ethereum’u Kabul Edecek
Sonraki İçerikQANplatform Star Wars Temalı NFT’ler Yayınlayacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz