JP Morgan Kendi Coin’ini Kullanmaya Başlıyor

CNBC tarafından bildirildiği üzere, JP Morgan bankanın kendi kripto parası olan JPM coin’ini bu hafta kullanmaya başlayacağını açıkladı. Banka Blockchain ve bankanın dijital para birimleriyle çalışması için yeni bir proje oluşturduklarını belirtti. JP Morgan yöneticilerinden Takis Georgakopoulos, küresel bankacılık devinin Blockchain teknolojisi ve JPM coin’i için 100’den fazla çalışanı olan yeni bir birim başlattığını duyurdu.

Georgakopoulos, bankanın DLT ve dijital para birimlerinin ticari kullanımından kar elde etmeye yakın olduğunu belirterek, Onyx isimli yeni projeyi başlatma kararı aldıklarını söyledi. Böylelikle JP Morgan, PayPal şirketinde sonra dijital para birimlerinin günlük ödeme işlemlerine uygulanmasına yönelik adımlar atan ikinci küresel finans devi oldu. Ancak, Georgakopoulos’a göre, PayPal’ın aksine JP Morgan, toptan ödemelere odaklanacak.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz