JP Morgan: El Salvador’un Bitcoin Hareketi Ağ Üzerinde Baskı Oluşturacak

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC)

En büyük ABD bankası JPMorgan, El Salvador’un lider kripto para birimi Bitcoin’i (BTC) yasal para birimi ilan etmesini eleştirdi. Ülkenin bu hareketinin hem ülke hem de kripto para birimi için potansiyel riskler yaratabileceğini belirtti. Ekonomist Steven Palacio liderliğindeki bir JPMorgan uzman grubu, El Salvador’un BTC’yi yasal para birimi olarak benimsemesinin Bitcoin ağına bir yük getirebileceğini öne süren bir rapor yayınladı.

Uzmanlar, Bitcoin’in oldukça likit olduğunu ve çoğu Bitcoin ticaret hacminin büyük borsalar tarafından içselleştirildiğini ve Bitcoin’in %90’ından fazlasının bir yıldan fazla bir süredir el değiştirmediğini belirtti. JPMorgan uzmanları, kripto para biriminin likidite azlığına ve ticaret doğasına işaret ederek, Bitcoin’in El Salvador gibi bir ülkede yasal para olarak kullanılmasının, Bitcoin’in bir borsa aracı olarak hizmet etme kabiliyetine potansiyel olarak “önemli bir sınırlama” getireceğini ifade etti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz