JP Morgan Blockchain Raporunu Yayınladı

JPMorgan Chase, dünya çapında Blockchain gelişimi hakkındaki yıllık raporunu yayınladı. Çok uluslu yatırım bankası olan JPMorgan Chase, klasik bankacılığın devleri arasında Blockchain araştırması ve benimsenmesinin öncülerinden biri olarak görülüyor. Analistleri, 2019 yılındaki Blockchain’i ve kripto para biriminin yaşadığı en önemli olayları, süreçleri ve eğilimleri kapsamlı bir şekilde gözden geçirdi. JPMorgan Chase analistleri için, geçtiğimiz sene merkezi olmayan teknolojilerin ezici bir şekilde benimsenmesinin yılıydı, bu nedenle rapor özellikle 2019 senesini dijital paranın yükselişi olarak tanımladı.

Bununla birlikte raporda hem başarılı (PAX, USDC) hem de başarısız (Libra, Petro) kripto paralardan da bahsedildi. Ayrıca rapor stablecoin’lerin hem kurumsal hem de devlet destekli kripto paraların topluluğun ve düzenleyici kurulların gündeminde olduğunu açıkladı. Öte yadan analistler dağıtılmış teknolojilere kuantum hesaplamaların uygulanmasının DLT güvenliğini ciddi şekilde zayıflatabileceğini ve saldırılara ortam hazırlayacağı konusunda topluluğu uyardı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz