Josh Barro: Kripto Paralar İllegal Olsaydı Twitter Saldırısı Gerçekleşmezdi

New York Magazine yazarlarından Josh Barro, Twitter saldırısının kripto paraların yasal olmasından kaynaklandığını dile getirdi. Barro açıklamasında 16 Temmuz gecesi gerçekleşen ve çok sayıda yüksek profilli hesabın hacklenmesine neden olan Twitter saldırısının kripto paralar yasal olmasa gerçekleşmeyeceğini belirtti. Bu söylediğinin şaka olmadığını da belirten Barro kripto paraların sosyal olarak hiçbir yararının bulunmadığını hatta zararlı olduklarını ifade etti.

Buna rağmen neden hala kripto paralara izin verildiğini soran Barro Bitcoin karşıtı bir tavır sergiledi. Bu nedenle Barro’nun tweet’leri oldukça tepki çekti. Bunun üzerine birçok kripto para meraklısı kripto para birimleri ile otomobilleri karılaştırarak ikisinin de kötü kişiler tarafından kullanıldığında büyük sorunlar oluşturabileceğini ancak buna rağmen yasaklanmasının saçma olacağını ima etti. Ayrıca kripto sektörünün de önemli isimleri Barro’nun bu fikrine karşı çıktılar. Özellikle Morgan Creek Digital ve Blockstream CEO’su Anthony Pompliano ve Ethereum kurucusu Vitalik Buterin sorunun Twitter kaynaklı olduğunu belirtti.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz