Joseph Lubin: ETH Ekosistemi BTC’yi Geçti

ConsenSys CEO’su Joseph Lubin, son Bloomberg röportajında, “yeni nesil ekonomi”nin “dar bir para sistemi”nden kat kat daha büyük olacağını söyledi. Lubin, internete benzer olduğuna inandığı Ethereum ekosisteminin şimdiden Bitcoin’i geçtiğini ifade etti. Ethereum ekosistemi, geliştirici etkinliği miktarı, günlük işlem sayısı, işlem değeri ve token sayısı açısından Bitcoin ekosistemini uzun zaman önce geride bıraktı. Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, aynı teknolojiye bağlı kalırsa Bitcoin’in geride kalma riskinin büyük olduğunu iddia etti.

İkinci en büyük kripto para birimi, proof of work (PoW) mekanizmasından uzaklaştı ve şimdilerde proof of stake (PoS) algoritmasına geçiş sürecinde. Kısa süre sonra Ethereum çok beklenen Londra hard fork’unu başlatacak. Ücret yakma mekanizması nedeniyle protokol tarihindeki en önemli yükseltmelerden biri olarak müjdelenen hard fork, Ethereum İyileştirme Önerisi (EIP) 1559’u içeriyor.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikVictory Capital Kripto ETF İçin Başvurdu
Sonraki İçerikAvrupa’nın İlk Bitcoin ETF’si Yayınlandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz