Jihan Wu İstifa Etti

Bitman kurucu ortağı Jihan Wu, istifa ettiğini açıkladı. Haberi Twitter hesabından duyuran Wu, şirketin kurucu ortağı Micree Zhan ile aralarındaki anlaşmazlığın  “dostane” ve “yapıcı” bir şekilde çözüldüğünü belirterek takipçilerine şifreli bir veda mesajı gönderdi. Wu, firmada yaklaşık sekiz yıldır çalıştıktan sonra, “Bugün itibariyle Bitmain’in CEO’su ve Başkanı’ndan istifa ettim,” dedi. Bu sayede Bitmain’in kurucu ortakları Micree Zhan ve Jihan Wu arasındaki güç mücadelesi sona erdi.

binance

Anlaşmanın bir parçası olarak Zhan, Bitmain’in hisselerinin neredeyse yarısını Wu ve diğerlerinden 600 milyon dolara satın aldı. İddiaya göre ikili arasındaki anlaşmazlık Wu’nun Zhan’ı Ekim 2019’da Bitmain’den çıkarmasıyla başladı. Bunun üzerine Zhan, bu adımı “yasa dışı ele geçirme” olarak tanımladı ve Zhan, şirket kontrolünü ele geçirebilmek için birçok farklı yol denedi.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz