Japonya Dijital Para İçin Çalışmaları Hızlandırdı

Dijital Japon Yeni için Japon devleti çalışmalarını hızlandırdı. Geçtiğimiz günlerde önde gelen ülkelerin maliye bakanları ile merkez bankası yetkililerinin katılımı ile gerçekleşen G-20 zirvesinde Japon yetkililerin çok aktif olduğu görüldü. Bank of Japan (BOJ), Maliye Bakanlığı (MOF) ve Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) yetkilileri çok sayıda toplantı yaparak devlet tarafından oluşturulan dijital para uygulamasına geçebilmek için mevkidaşlarıyla neler yapabileceklerini görüştüler.

Japonya devleti merkez bankası dijital paralarının dünya ekonomisini olumlu etkileyeceğini savunuyor.  Japon merkez bankası yetkilisi konunu regülatörler tarafından ciddi detaylar içerdiğini ancak talep olduğunda en doğru şekilde yapabilmek için gerekli çalışmayı yaptıklarını söyledi.

binance

“Artan bir ihtiyaç olduğunda uygun bir şekilde hareket edebilmemiz için şimdiden gereken araştırma ve incelemeyi yaparak teknik ve yasal perspektiflerden geliştiriyoruz.”


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz