Janet Yellen: FTX Çöküşü Kripto Sektörünün Zayıf Yönlerini Gösteriyor

Janet Yellen
Janet Yellen

ABD Hazine Bakanı, kripto sektörünün “çok dikkatli bir düzenlemeye” ihtiyacı olduğunu ve bazı milletvekillerinin daha sert kurallar önermeye hazırlandığını söyledi. Bloomberg Cumartesi günü bildirdiğine göre, kripto borsası FTX’in gözden düşmesinin ardından ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, endüstrinin “çok dikkatli bir düzenlemeye” ihtiyacı olduğunu söyledi. Yellen, Sam Bankman-Fried’in milyarlarca dolarlık girişiminin çöküşüne atıfta bulunarak, “Tüm bu sektörün zayıflıklarını gösteriyor” dedi. ABD hükümeti şimdiden endüstriyi Başkan Joe Biden’ın bir icra emriyle düzenlemeye çalışıyor.

Bankman-Fried, çöküşe giden aylarda, ara seçimler öncesinde Washington DC’deki milletvekilleri ve düzenleyicilerle sohbet etmek için zaman harcadığını söyledi. Ancak borsa bir likidite sıkışıklığında kilitlenip hızla çözülünce, Senatör Sherrod Brown ve Senatör Elizabeth Warren soruşturma için çağrıda bulundu.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikBinance CEO’su FTX Çöküşüyle ​​İlgili Şaşırtıcı Gerçeği Açıkladı
Sonraki İçerikCardano Balinalardan İlgi Görüyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz