Jack Niewold: Ethereum Merge Risklerini Listeledi

Ethereum
Ethereum

Crypto Pragmatist haber bülteninin kurucusu kripto gözlemcisi Jack Niewold, Merge güncellemesi küresel blok zinciri topluluğuna getirdiği olası riskler ve fırsatlar hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

Niewold’a göre, Eylül 2022’de Merge güncellemesinin etkinleştirmesiyle ilişkili üç risk grubu var, yani teknolojik riskler, lojistik riskler ve çatallanma riskleri. Niewold, güncellemenin ardından ağı ikiye bölebilecek bir blok zinciri çatalı riski yaşanabileceğini belirtti. Bununla birlikte teknik riskler çoğunlukla proof of work’ten proof of stake algoritmasına geçişin beklenmeyen teknik sonuçlarıyla ilgili olduğunu belirtti. Yani, tüm ağ durabilir ve mühendislerin Ethereum’u (ETH) yeniden başlatması gerekebilir. Niewold bunun “dünyanın sonu” olmayacağının altını çizdi. “Lojistik” riskler, Ethereum Merge güncellemesini bir kez daha ertelenebileceği anlamına gelebilir. Web3’teki her büyük yükseltme gibi, Merge güncellemesinin tarihi de birkaç kez değişti.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikKurucu Ortak: DeBridge Saldırısının Arkasında Kuzey Koreli Hackerlar Var
Sonraki İçerikApeCoin Artık BitPay Tarafından Destekleniyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz