Jack Dorsey’in Square Bankası 2021’de Açılıyor

Bitcoin savunucusu ve Twitter CEO’su Jack Dorsey, FDIC tarafından onaylanan Square Financial Services Inc.‘i başlatmak için başvuruda bulundu. Bu Bitcoin ile ödemeye izin veren ABD finansal hizmetleri ve mobil ödeme şirketinin yakında ticari tüccarlara kredi verebileceği anlamına geliyor. Federal Mevduat Sigorta Şirketinin (FDIC) onayı Dorsey’in şirketi için çok önemli bunun nedeni ise FDIC bu şartlarda bir başvuruya tam on yıldan beri onay vermiyor.

Yapılan açıklamaya göre, Dorsey’in bankası Square’in mevcut ödeme sistemini kullanan satıcılara ticari kredi sağlayacak. Şirketin merkezi Utah, Salt Lake City’de ve Utah Finansal Kurumlar Departmanından hala onay beklemektedir. Bu onay da alındıktan sonra bankanın 2021 yılında hizmete girmesi bekleniyor. Dorsey, BTC’nin önümüzdeki on yıl içinde doları ele geçirerek küresel para birimi olacağını tahmin etti. Böylelikle Dorsey Square’in sanayi bankacılığına girişi için çok çabaladı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz