Jack Dorsey ve Rapçi Jay-Z Güçlerini Birleştirdi

Bitcoin
Bitcoin

Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey ve Amerikalı rapçi Jay-Z Bitcoin geliştirmeye odaklanacak yeni bir trust için 500 Bitcoin vermeye karar verdi. 12 Şubat tarihinde Twitter hesabından konu ile ilgili olarak açıklama yapan Dorsey, “trust” Bitcoin fonunu duyurdu. Dorsey fonun başlangıçta Afrika ve Hindistan’daki Bitcoin gelişimine odaklanacağını açıkladı. Bununla birlikte Dorsey, tweet’ine insanların yönetim kurulu üyesi olarak katılmak için başvurabilecekleri ve bunlardan üçünü seçecekleri kısa bir belge ekledi.

Tweet, fonun neden özellikle Afrika ve Hindistan’a odaklanacağını açıklamadı ancak, bu bölgelerin bazı kısımlarındaki az gelişmiş ve kısıtlayıcı finans sektörlerinin önemli bir faktör olduğu varsayılabilir. Jay-Z, küresel Bitcoin gelişimi alanında fazla deneyime sahip olmasa da, Dorsey özellikle son zamanlarda iyi bir Bitcoin destekçisi haline geldi.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikBitcoin Piyasa Değeri 900 Milyar Doları Aştı
Sonraki İçerikBitcoin Madencileri Bir Saatte 4 Milyon Dolar Kazandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz