Jack Dorsey BTC Madenciliği Yapıyor

Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, şu anda Bitcoin madenciliği yaptığını duyurdu. Büyük bir Bitcoin destekçisi haline gelen Dorsey şimdilerde Bitcoin madenciliği yapmaya başladı. Dorsey bunun için dünyanın dört bir yanındaki tesislerde güçlü madencilik teçhizatlarına kaynak sağlayan ve barındıran bir hizmet olan Compass Mining’i kullandı. Dün, başka bir kullanıcının Bitcoin madenciliğine girmekle ilgili bir tweetine yanıt olarak Dorsey, “Ben de Compass Mining ile madenciliği deniyorum…” dedi. Compass, Dorsey’in şirketle yürüttüğü madencilik operasyonu hakkında özel bir yorum yapmayı reddetti.

Ortalama bir bilgisayarla Bitcoin madenciliği yapmak teknik olarak mümkün olsa da, çok para kazanmanız pek olası değildir. Bu nedenle kârlı Bitcoin madenciliği, genellikle süper güçlü bilgisayarlar veya özel olarak oluşturulmuş ASIC madencilik teçhizatları gerektirir. Compass Mining şirketi de üst düzey bir ASIC madencilik teçhizatıyla çalışmaya başlamanın bir yolunu sunar.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz