Jack Dorsey: Block BTC Madencilik Sistemi Kuracak

Jack Dorsey
Jack Dorsey

Geçtiğimiz Ekim ayında Twitter kurucusu Jack Dorsey, Block firmasının “bir Bitcoin madencilik sistemi kurmayı düşündüğünü” açıklamıştı. Dorsey bugün Block’un donanım genel müdürü Thomas Templeton’ın bir tweet dizisine yanıt olarak “Resmi olarak açık bir bitcoin madenciliği sistemi inşa ediyoruz” dedi. Templeton’a göre Block, günlük müşteriler için evde kullanılabilecek kadar sessiz, az bakım gerektiren, uygun fiyatlı bir Bitcoin madencilik teçhizatı üzerinde çalışıyor. Dorsey daha önce şirketin mevcut seçeneklerden daha enerji verimli bir madencilik sistemi oluşturmaya yardımcı olabileceğini söyledi.

Square, Bitcoin’e güç veren blok zinciri teknolojisine atıfta bulunarak adını Block olarak değiştirdi. Square’in Bitcoin alımlarını kolaylaştıran Cash App de pazarlama kampanyasını hızlandırdı. Block şirketi sadece Bitcoin madenciliği üzerinde çalışmıyor. Kasım ayının ortalarında, TBD bölümü, Bitcoin ve fiat takası için merkezi olmayan bir borsa için teknik inceleme yayınladı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz