Jack Dorsey ABD Teşviklerini Dijital Olarak Dağıtmak İstiyor

Square Inc’in kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey, şirketinin kripto dostu ödeme uygulaması Cash App’in Amerika’nın teşvik paketini ABD hükümetinden daha verimli dağıtabileceğine inanıyor. Geçtiğimiz gün Dorsey bir Cash App kullanıcısının tweet’ine yanıt verdi ve ödeme uygulamasının ABD’nin yaklaşmakta olan 2 trilyon dolarlık teşvik paketini dağıtmak için kullanılabileceğini söyledi. İnsanların derhal yardıma ihtiyacı olduğunu söyleyen Dorsey şirketinin ve rakiplerinin bu konuda iyi hizmet sağlayacağını belirtti.

CNN Business tarafından 27 Mart’ta anonim kaynaklara göre, hem Cash App hem de diğer ödeme platformu Venmo, fonların dağıtımında nasıl yardımcı olabileceklerini tartışmak için ABD Hazinesi’ne ulaştı. Bununla birlikte, Elektronik İşlemler Birliği CEO’su Jodie Kelley elektronik ödeme seçeneklerini kullanmanın Amerikalıların nakit işlemlerden kaçınarak virüse maruz kalma şansını azaltacağını dile getirdi. Pek çok kişi bu durumun dijital paraya geçişi hızlandırabileceğini düşünüyor. Ayrıca CEO dijital dağıtımın sosyal mesafeyi koruma önlemlerinden biri olduğunu söyledi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz